magazin
1982-ben mutatták be Kovásznai György és Lisziák Elek szocio-kisfilm trilógiájának harmadik darabját, a Riportrét, amiben különböző társadalmi rangú…
továbbpodcast
Miről szól Huszárik Zoltán fél évszázada, 1971. november 25-én bemutatott filmklasszikusa? Az elmúlásról. Annak a belátásáról, hogy minden elmúlik,…
továbbhír
Első születésnapját ünnepli a Nemzeti Filmintézet streaming szolgáltatója, a Filmio, ahol vadonatúj magyar filmektől kezdve, az örök kedvenceken át…
továbbhír
Június 23-26. között rendezi meg a Magyar Mozgókép Fesztivált a Nemzeti Filmintézet és a Veszprém-Balaton 2023 – Európa Kulturális Fővárosa program.…
továbbhír
Huszárik Zoltán tragikusan korán, 50 éves korában hunyt el. 25 éves pályafutásával, mindössze két nagyjátékfilmmel, köztük a zseniális Szindbáddal,…
továbbmagazin
Mágnás Elzát meggyilkolják, Szindbád tisztességesen megvacsorázik, Karinthy Ferenc és Fábri Zoltán hősnője pedig egy balesetnek beállított…
továbbhír
Itthon is ritka számba menő, különleges magyar filmes programot rakott össze az egyik legfontosabb rövidfilmfesztivál Hollandiában: a Go Short…
továbbhír
Az áprilisi számban a magyar filmrendezőnők múltját, jelenét és jövőjét vizsgálják, Huszárik Zoltán Szindbádjának színvilágát, és a '48-as…
továbbmagazin
Miközben odakint még javában tart a vénasszonyok nyara, a képernyőn a közelmúlt sikerfilmjei és klasszikusok adják egymásnak a kilincset, közben…
továbbhír
Az Magyar Művészeti Akadémia támogatásával jelenik meg a Talán mindenütt voltam - Huszárik Zoltán című kötet, ami a nagysikerű alkotó munkásságát…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéSeverence / Sivatagi lavina